Generální ředitel německého E.ONu Johannes Teyssen (vpravo) a finanční ředitel Marcus Schenck před tiskovou konferencí 14. března. Zdroj: Reuters.com
Generální ředitel německého E.ONu Johannes Teyssen (vpravo) a finanční ředitel Marcus Schenck před tiskovou konferencí 14. března. Zdroj: Reuters.com

Frankfurt nad Mohanem – Německé energetické společnosti RWE a E.ON se rozhodly ukončit společný podnik na výstavbu jaderných elektráren v Británii. Oznámily to dnes podle agentury Reuters firmy. Dodaly, že se pro projekty podniku s názvem Horizon Nuclear Power pokusí najít nové investory.

„(RWE a E.ON) nebudou pokračovat v rozvoji nových projektů v oblasti jaderné energetiky v Británii prostřednictvím společného podniku Horizon,“ uvedla RWE. Společný podnik byl vytvořen v roce 2009.

Firmy podle internetového serveru BBC plánovaly nové jaderné elektrárny na velšském ostrově Anglesey a nedaleko města Bristol v jihozápadní Anglii. Získávání finančních prostředků na projekty však zkomplikovala světová finanční krize. Podle agentury Reuters navíc firmy měly obavy, že náklady na britské projekty by mohly být vyšší, než se plánovalo.

„Odchod E.ON a RWE je samozřejmě velkým zklamáním,“ uvedl britský ministr energetiky Charles Hendry. Firmy však podle něj jasně vysvětlily, že za jejich rozhodnutím nestály pochybnosti o roli jádra v energetické budoucnosti Británie, ale tlaky v jiných oblastech jejich podnikání. RWE byla podle BBC například zasažena náklady souvisejícím s odklonem Německa od jaderné energie.

Zdroj: Mediafax.cz

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..