jaderná energie - MAAE: Do roku 2030 se může až zdvojnásobit celkové množství elektřiny, vyráběné na jaderných elektrárnách - Zprávy (jaderna energie zeme) 1
Fukušima zasadila velkou ránu začínající jaderné renesanci. Nakolik byla vážná, ukáže až čas a energetický trh. Prozatímní zprávy mluví o výrazném zpomalení růstu jaderné energetiky, především v západním světě. Zdroj: Topnews.in

Využívání jaderné energie ve světě se do roku 2030 může až zdvojnásobit. S odvoláním na zatím nezveřejněnou zprávu Mezinárodní agentury pro jadernou energii (MAAE, angl. IAEA) o tom v pátek informovala agentura Reuters.

IAEA podle agentury Reuters nezměnila svou předpověď rychlého rozvoje světové jaderné energetiky v příštích 20 letech.

Některé země po loňských březnových událostech v japonské jaderné elektrárně Fukušima svůj postoj k jaderné energetice změnily, nová prognóza IAEA je však stále velmi příznivá. Ve srovnání s obdobnou předpovědí IAEA došlo ke snížení výhledu uplatnění jaderné energetiky jen nanejvýš o osm procent. Vliv havárie ve Fukušimě byl nejsilnější v Evropě, kde se od jaderné energetiky odvrátily Německo, Itálie, Španělsko a Belgie. V Japonsku je naprostá většina reaktorů stále odstavena.

I přes tento vývoj postojů k jaderné energetice začaly práce na stavbě nových jaderných reaktorů, a to například v Indii a Pákistánu. IAEA předpokládá, že nejvíce nových jaderných bloků bude vybudováno v Číně, Indii a v Ruské federaci. Ke konci minulého roku bylo celosvětově ve stavbě 64 nových jaderných reaktorů. Největší podíl na jejich budování má Asie, z toho dvě třetiny se staví v Číně.

Zdroj: Mediafax

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..