jaderná energie - AREVA potvrdila vysokou kvalitu produktů společnosti OKB Gidropress - Nové bloky v ČR (gidropress) 1
Přívodní potrubí pro bezpečnostní systémy jaderných elektráren z dílny Gidropressu. Zdroj: Atomic-energy.ru

Vývojové konstrukční oddělení OKB GIDROPRESS (jeden ze tří členů česko-ruského konsorcia pro dostavbu JE Temelín) před třemi týdny oznámilo dokončení auditu systému řízení kvality, který v prostorách podniku provedli odborníci francouzské společnosti AREVA.

Audit byl proveden v souvislosti s tím, že společnost OKB GIDROPRESS je zapojena do vývoje řídicích bezpečnostních systémů, jejichž dodavatelem pro jaderné elektrárny v různých zemích je společnost AREVA. V první řadě se to týká bloků č. 1 a 2 tchjanwanské JE, novovoroněžské JE-2, bloku č. 3 kolské JE. Dále se předpokládá, že budou uzavřeny kontrakty na leningradskou JE-2, blok č. 4 kolské JE a bloky č. 3 a 4 tchjanwanské JE. Audit systému řízení kvality je pro smluvní partnery společnosti závazný a bude se provádět každé 3 roky.

Podle názoru auditorů systém řízení kvality OKB GIDROPRESS plně vyhovuje požadavkům společnosti AREVA, což se promítne v příslušné oficiální zprávě.

***

Společnost OKB GIDROPRESS byla založena v roce 1946. Podnik provádí řadu konstrukčních prací, teoretických výpočtů, výzkumů v extrémních podmínkách a výrobních činností v souvislosti s výstavbou reaktorů pro JE. OKB GIDROPRESS je jedním ze tří členů česko-ruského konsorcia, které se uchází o dostavbu JE Temelín 3,4.

OAO Atomenergomaš je divize státního podniku Rosatom zaměřená na energetické strojírenství a je jednou z předních společností v oblasti energetického strojírenství v Rusku. OAO Atomenergomaš je dodavatelem efektivních komplexních řešení pro jadernou a tepelnou energetiku i pro plynárenský a petrochemický průmysl. Společnost sdružuje více než 50 výrobních, vědecko-výzkumných a inženýringových podniků na území Ruska i v zahraničí.

Konsorcium MIR.1200 je jedním ze tří uchazečů o dostavbu JE Temelín 3,4. Lídrem česko-ruského konsorcia je společnost ŠKODA JS a.s., která ke spolupráci přizvala firmy ZAO Atomstrojexport a OAO OKB Gidropress. Konsorcium MIR. 1200 nabízí evoluční projekt jaderné elektrárny VVER-1200, který těží ze zkušeností z více než 1290 reaktorových let provozu jaderných elektráren typu VVER.

Zdroj: OKB Gidropress

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..