JE Brunswick. Zdroj foto: nucleartourist.com
JE Brunswick. Zdroj foto: nucleartourist.com

Vedení jaderné elektrárny Brunswick v americké Severní Karolíně ve středu rozhodlo o neplánovaném odstavení jednoho z jaderných reaktorů.

Podle mluvčího elektrárny byla příčinou závada elektrického rozvodu, která způsobila výpadek některých systému. Závada ale bezprostředně nesouvisí s funkcí primárního okruhu.

Zatím se má za to, že problém byl v přehřátém transformátoru, ale probíhá další vyšetřování.

Mluvčí dále uvedl, že jeden ze systémů postižených výpadkem energie má na starosti kontrolu tlaku v obou nouzových chladicích systémech. V případě současné závady standardního chladicího systému by mohly nastat problémy, proto byl reaktor odstaven.

Vedení elektrárny se pokoušelo odstavení vyhnout a opravit zařízení za chodu. Došlo ale k další poruše, tentokrát na jednom z čerpadel, a tak musel být reaktor přece jen odstaven.

Pracovníci elektrárny nyní pracují na výměně transformátoru a obnovení přívodu elektrické energie ke všem zařízením, tak aby reaktor mohl být bezpečně spuštěn.

Mluvčí uzavřel prohlášení s tím, že se nejednalo o bezpečnostní riziko. Výpadek bloku by spotřebitelé neměli pocítit, poptávka po elektrické energii bude uspokojena pomocí jiných zdrojů.

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..