jaderná energie - Firma Těžké strojírenství Plzeň uspěla v silné konkurenci v dodávce pro Areva - V Česku (areva plzen) 1
Spokojení partneři. Zdroj: Allforpower.cz

V silné mezinárodní konkurenci uspěla společnost TS Plzeň, a.s, která dodá pro společnost Areva, konkrétně pro její závod Creusot Forge, kovací lis pro kování výkovků ze speciální oceli. Lis s maximální lisovací silou 9.000 tun a celkovou hmotností 2.300 tun bude vyrábět komponenty především pro jadernou energetiku a lodní průmysl. Stroj bude mít výšku 15 metrů a bude vybaven manipulátorem o nosnosti 200 tun, který dodá německá firma Glamma. Stroj, který bude uveden do provozu ve IV. čtvrtletí roku 2013 bude stát více než 500 milionů korun, přičemž plzeňská firma bude zajišťovat i montáž a uvedení lisu s manipulátorem do provozu.

Podpis smlouvy zajistili 15. února 2012 v Plzni provozní ředitel (Chief Operating Officer) a člen představenstva společnosti Areva Philippe Knoche a Václav Smazal, generální ředitel a místopředseda představenstva TS Plzeň. Význam akce podpořil svou účastí i velvyslanec Francie v ČR Pierre Lévy.

Spolupráce Areva a TS Plzeň má dlouhodobý charakter. V roce 2009 TS Plzeň provedla modernizaci lisu 113 MN rovněž v závodě Creusot Forge. „Za poslední tři roky AREVA poskytla českému průmyslu obchodní příležitosti v zařízení a službách celkem za více než jednu miliardu korun a stává se tak významným přispěvatelem do oblasti jaderné energetiky v ČR. Vybavení a služby byly dodány pro zařízení společnosti a pro některé projekty skupiny AREVA po celém světě,“ řekl Philippe Knoche.

TS Plzeň realizovala za posledních pět let více než 15 projektů kovacích lisů, spolu s modernizacemi lisů, především pro zákazníky v Evropě, ale nejvíce pak v Asii a Rusku. „Jsme schopni nabídnout stroje s lisovací silou od 40 do 200 MN. Patříme mezi tři nejvýznamnější dodavatele na světě v této komoditě,“ řekl Václav Smazal. Podle jeho slov firma v posledních letech investovala do strojního vybavení a modernizace 200 milionů korun, investice v řádech desítek milionů korun do dovybavení strojního parku budou pokračovat i letos.

Zdroj: Allforpower.cz

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..