jaderná energie - Odchází dosavadní šéf Westinghouse - Ve světě (aris candris) 1
Aris Candris, odcházející šéf Westinghouse. Zdroj: www.transy.edu

10. ledna americká společnost Westinghouse Electric Co., jedna z největších elektrárenských firem na světě, která mimo jiné dodávala jaderné palivo pro JE Temelín, oznámila, že dosavadní šéf Aris Candris, který firmu vedl od července 2008, odchází ze svého postu. Zůstane ve Westinghouse jako starší poradce v oddělení, zabývajícím se jadernými reaktory. Ve funkci skončí 31. března a nahradí jej ředitel americké sekce Jim Ferland.

Šedesátiletý Candris začal ve Westinghouse pracovat v roce 1975. Vystudoval jaderné inženýrství, bakalářský titul získal na Transylvania University, tituly M.S. a PhD. pak na Carnegie Mellon University v Pennsylvanii (střídání univerzit mezi bakalářským a magisterským stupněm je mezi americkými vysokoškoláky poměrně rozšířené, na rozdíl od Evropy). Nastoupil jako vedoucí inženýr na reaktorovém oddělení, mezi lety 1980 a 1995 pracoval ve vedoucích funkcích na různých vývojových a výrobních odděleních, například reaktorové bezpečnosti. Poté se dostal do užšího vedení firmy.

Za jeho vedení Westinghouse vzrostly zisky a získal povolení ke stavbě reaktoru AP-1000 ve Spojených státech. O důvodech jeho odchodu není nic bližšího známo.

Související články: Stavba další jaderné elektrárny v USA má po 30 letech zelenou, Westinghouse dostala povolení

Zdroj: Energycentral.com

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..