jaderná energie - Holandské ministerstvo zastavilo práci na udělení druhé jaderné licence - Nové bloky ve světě (borssele) 1
Jaderná elektrárna v Borssele v jihozápadní části Holandska.

Holandské ministerstvo hospodářství přestalo pracovat na vývoji licencí pro druhou jadernou elektrárnu v Nizozemí, oznámil ministr Maxime Verhagen v pondělí poslancům.

Obě energetické společnosti, holandská Delta a německá RWE, které projevily zájem o stavbu nové jaderné elektrárny, své plány kvůli ekonomické situaci odložily. Verhagen poslancům řekl, že se se zástupci obou společností setká, aby společně celou situaci posoudili a navrhli, jaké by mohly být jejich další kroky. Jaderná energie je v Holandsku součástí vládní strategie rozvoje udržitelné a cenově dostupné dodávky energie.

Delta minulý týden oznámila, že své plány na vývoj druhé jaderné elektrárny pošle nejméně na dva až tři roky k ledu. Společnost uvedla, že na pozadí jejího rozhodnutí stojí finanční krize, potřeba rozsáhlých investic a fakt, že v současnosti na trhu s elektřinou nabídka převyšuje poptávku. Plány budou oživeny, až ekonomický vývoj opět zajede do správných kolejí, řekli představitelé Delty, kterou vlastní holandský stát.

Vláda chce druhé jaderné elektrárně udělit licenci nejpozději v roce 2015, dala však jasně najevo, že nová elektrárna bude muset být financována ze soukromých zdrojů.

Nizozemí má jedinou jadernou elektrárnu, Borssele v Zeelandu.

Zdroj: Dutch News

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..