jaderná energie - Výstavba jaderné elektrárny v USA má po 30 letech zelenou. Westinghouse dostal povolení - Nové bloky ve světě (ap 1000 ok) 1
AP-1000 má doma zelenou, přestože udělení licence provázely problémy a odklady. Zdroj: web Westinghouse

Spojené státy jsou blíže výstavbě nových jaderných elektráren, které se přestaly budovat po havárii jaderné elektrárny Three Mile Island v roce 1979.

Americká komise pro regulaci jaderných zdrojů (NRC) totiž schválila společnosti Westinghouse Electric návrh nového reaktoru AP-1000 (reaktor generace III+, který Westinghouse nabízí v temelínském tendru, pozn. Atominfo.cz). Učinila tak poprvé právě od havárie Three Mile Island.

Na schválení reaktorů se čeká v souvislosti se stavbou dvou jaderných elektráren ve státech Georgia (reaktor Vogtle, pozn. Atominfo.cz) a Jižní Karolína.

Výstavba nových reaktorů je součástí nové energetické strategie USA, která si klade za cíl snížit závislost země na dovozu ropy a omezit spotřebu dalších fosilních paliv, jejichž spalování přispívá ke globálnímu oteplování.

V současnosti v Americe funguje 104 nukleárních elektráren v 31 státech USA. Pokryjí zhruba 20 procent americké spotřeby elektřiny.

Zdroj: Hospodářské noviny

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..