jaderná energie - Výroba solární elektřiny v Německu letos stoupla o 60 procent - Životní prostředí (solarni) 1
Německo muselo v souvislosti se změnou energetické politiky silně podpořit stavbu solárních elektráren. Snímek je z jedné z největších solárních elektráren na světě, která stojí u vojenské základny Nellis v Nevadě. Zdroj: inhabitat.com

Produkce solárních elektráren v Německu se v letošním roce zvýšila o 60 procent. Její podíl na celkové výrobě elektřiny tak přesáhl tři procenta. Uvedl to 29. prosince spolkový svaz solárního průmyslu BSW.

Německé solární elektrárny jsou nyní podle BSW schopny pokrýt spotřebu více než pěti milionů domácností. „Solární energie se stala nepostradatelnou součástí změny energetické strategie,“ uvedl šév BSW Carsten Körnig. Německá vláda se letos rozhodla opustit jadernou energii v reakci na havárii v japonské jaderné elektrárně Fukušima.

Celkový podíl obnovitelných zdrojů na výrobě elektřiny v Německu letos podle energetické asociace BDEW stoupl na 19,9 procenta z loňských 16,4 procenta. Podíl samotných solárních elektráren se zvýšil na 3,2 procenta z 1,9 procenta. Solární průmysl nicméně podle odborníků musí uznat, že jeho produkce je navzdory rychlému růstu nestálá a že motorem jeho odvětví jsou i nadále státní dotace.

Zdroj: Patria.cz

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..