Po havárii v japonské Fukušimě a následných mohutných protestech prostestech po celém Německu se tamní vláda rozhodla uzavřít všechny jaderné elektrárny. Zdroj: bionicbong.com
Po havárii v japonské Fukušimě a následných mohutných protestech po celém Německu se tamní vláda rozhodla uzavřít všechny jaderné elektrárny. Zdroj: bionicbong.com

Náklady německých domácností na elektrickou energii mohou kvůli nedávné změně energetické politiky do roku 2020 vzrůst až o 20%. Uvedla to německá státní společnost Dena Energy Agency, která se zabývá problematikou obnovitelných zdrojů a efektivního využívání energie.

„Masivní rozvoj obnovitelných zdrojů energie, stavba nových efektivnějších elektráren spalujících fosilní paliva a přizpůsobení přenosové sítě těmto změnám způsobí další nárůst nákladů na výrobu elektrické energie,“ prohlásil v úterý Stephan Kohler, ředitel Dena.

Kohler vyzval vládu, firmy i všechny spotřebitele, aby na zvýšení ceny elektrické energie zareagovali snížením spotřeby.

Německo, země s největší ekonomikou v Evropě, hodlá odstavit všechny své jaderné elektrárny do roku 2022. Energie z jádra tvořila podle údajů sdružení výrobců BDEW v letošním roce asi 17,4%  německé výroby, v roce 2010 to bylo 22,4%.

Zdroj: Bloomberg

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..