jaderná energie - Jaderná elektrárna Dukovany o víkendu na 20 dnů odstaví 4. blok - V Česku (dukovany je) 1
JE Dukovany.

Jaderná elektrárna Dukovany v neděli 27. listopadu odstaví 4. výrobní blok, důvodem jsou každoroční výměna paliva a plánované údržby a opravy zařízení. V pátek o tom informoval mluvčí elektrárny Petr Spilka.

„Tato odstávka je plánována do 16. prosince, kdy by měl 4. blok jít opět do provozu. Jedná se tak o jednu z nejkratších odstávek v délce 20 dní,“ poznamenal Spilka.

Čtvrtý blok tak v revizích vystřídá zmodernizovaný blok číslo jedna, který právě v pátek ráno najel na stoprocentní výkon a dodává do sítě nově 500 MW. „Zbývající testy zmodernizovaného bloku proběhnou v následujících dnech a neměly by znamenat zásadní snižování výkonu. Ve středu 30. listopadu by měl modernizovaný blok zahájit 144 hodinový průkazný chod, který uzavírá celý modernizační cyklus,“ popsal další fázi modernizace prvního bloku mluvčí elektrárny.

Na 4. bloku bude provedena výměna jedné pětiny paliva a revize zařízení podle stanovených harmonogramů.

Jako poslední bude příští rok v období března až května 2012 modernizován blok č.2

„V předvečer Štědrého večera, 23. prosince, bude mít elektrárna ´odžito´ 100-reaktor-roků komerčního provozu. To znamená, že součet doby jednotlivých bloků 1-4, která uplynula po okamžiku jejich zkolaudování pro komerční provoz, bude přesně 100 let,“ upozornil na zajímavou statistiku Spilka.

Zdroj: Mediafax

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..