Westinghouse Electric Co. ukořistil smlouvu s největší francouzskou energetickou společností. Francouzský energetický gigant Electricite de France S.A. (EDF) pověrí americkou společnost výměnou 12 parních generátorů na svých jaderných elektrárnách. Podmínky smlouvy, která zahrnuje i jiné firmy, jako například Valinox Nucleaire (výrobce ocelových válců) a Mangiarotti S.p.A. (italský výrobce tepelných výměníků) zatím nebyly zveřejněny.

Firma již od roku 1987 prodala přes 80 parních generátorů pro jaderné elektrárny po celém světě.

jaderná energie - Westinghouse bude dodávat parní generátory pro Francouze - Ve světě (westinghouse france) 1
Hlavní kancelář Westinghouse France v Pensylvánii. WF má na starosti veškerou činnost společnosti v zemi sýrů a vína.

„Zajistíme dodávky pro EDF a současně této společnosti zprostředkujeme přístup k inovativním technologiím získaným díky naším mezinárodním zkušenostem s jinými elektrárenskými společnostmi. Tento úspěch rovněž potvrzuje, že Westinghouse je hlavní průmyslový partner v regionu a klíčový hráč francouzského jaderného průmyslu.“, uvedl Yves Branchet, viceprezident a výkonný ředitel divize Westinghouse pro Francii, Belgii a JAR, v oficiálním prohlášení. Westinghouse je vlastněn japonskou Toshiba Corp.

Zajímavý na celé věci je fakt, že EdF dal přednost americkému dodavateli před domácí Arevou, která má v této oblasti (podle informací, uvedených na vlastní webové stránce) přinejmenším stejně rozsáhlé zkušenosti včetně výměn generátorů na amerických JE.

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..