jaderná energie - Rosatom pořádá ve spolupráci s českými jadernými dodavateli v Praze třetí ročník fóra Atomex-Evropa - Aktuálně () 1
Evropské Atomex letos hostí Praha. Vloni proběhlo v Sofii. Fórum nabízí možnost ruským provozovatelům a stavitelům jaderných elektráren a evropským dodavatelům se lépe navzájem poznat. Letošní akce je o to důležitější, že ze hry po Fukušimě vypadl nejdůležitější evropský partner Rosatomu, německý Siemens, a společnost hledá nové partnery.

Ruská státní jaderná korporace Rosatom organizuje v Praze Fórum dodavatelů zařízení a služeb pro jaderný průmysl, které proběhne ve dnech 25.-26. října v prostorách Národního domu na Vinohradech.

Akce je součástí projektu ATOMEX, který Rosatom již 3. rokem realizuje za účelem rozšíření počet dodavatelů zařízení a služeb pro projekty stavby jaderných elektráren realizované na základě ruské technologie v Rusku a zahraničí, zlepšit kvalitu dodávaných služeb a technologií a optimalizovat investiční zdroje. Součástí Fóra je konference a také doprovodná výstava zařízení a služeb pro jadernou energetiku.

Hlavními tématy Fóra jsou v letošním ročníku:

– „Mezinárodní spolupráce při stavbě jaderných elektráren“;

– „Projekty ruské Státní korporace Rosatom, možnosti spolupráce“;

– „Jak se stát dodavatelem pro ruský jaderný průmysl?“;

– „Jakostní a certifikační požadavky korporace Rosatom a provozovatelů ruských jaderných elektráren na zařízení a služby“;

Fórum nabídne řadu tématických setkání pro dodavatele jaderného průmyslu, v rámci kterých se bude diskutovat a prezentovat možnosti dodávek: technické charakteristiky, požadavky na kvalitu.

Na konferenci vystoupí vedoucí pracovníci a experti různých společností, vyrábějících pro ruský jaderný průmysl, z ruské strany se představí vedení ruské Státní korporace Rosatom, Atomstrojexport, TVEL, Atomenergomaš, Atomenergoproekt Petrohrad, Koncern Rosenergoatom, NIAEP – Atomenergoproekt , Atomenergoproekt a dalších podniků.

Česká republika jako pořádající země nebyla vybrána náhodou. Spolupráce mezi Českou republikou a Ruskou federací v jaderné energetice má již dlouhou tradici. Výhledově se tato spolupráce bude dále rozvíjet díky rozsáhlému programu výstavby jaderných elektráren korporace Rosatom doma i v jiných evropských a asijských zemích. Úspěch tohoto programu je podmíněn také rozšířením počtu dodavatelů, kteří budou garantovat vysokou úroveň zařízení a služeb splňující náročné evropské standardy.

Zdroj: Atomeks.ru

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..