jaderná energie - Na Fukušimě zemřel další likvidátor - JE Fukušima (liquidators) 1
Likvidátoři jaderných havárií - práce ve velmi náročných podmínkách, spojená s obrovskou a neustálou odpovědností. Zdroj foto: old.japanfocus.org

Na jaderné elektrárně Fukušima zemřel další pracovník Tokyo Electric Power Co. Jako likvidátor pracoval okolo dvou měsíců.

Společnost, která je provozovatelem JE Fukušima, v tiskové zprávě odmítá, že likvidátor zemřel kvůli ozáření: „Mezi (jeho) smrtí a dávkou ozáření, kterou dostal během své práce, není žádná souvislost“.

57letý pracovník TEPCO ve středu ráno ucítil nevolnost a byl přepraven do nemocnice, kde zkolaboval a zemřel. Pracoval na elektrárně 46 dní u zařízení pro deaktivaci vody, v průměru tři hodiny denně. Dávka záření, kterou za tu dobu stačil nashromáždit, činí 2 milisieverty. Roční norma pro běžného člověka činí 1 milisievert z přirozeného pozadí, pro pracovníky, pracující v podmínkách jaderných havárií, činí nejvyšší dávka 100 milisievertů ročně (v Japonsku byla zvýšena na 250 milisievertů). Po překročení této normy nemohou několik let pracovat v prostředí s vyšší intenzitou ionizujícího záření.

Jedná se už o třetí případ smrti likvidátora na Fukušimě a TEPCO zatím pokaždé odmítla spekulace, že zemřeli kvůli ozáření.

Zdroj: Atominfo.ru

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..