jaderná energie - Mezinárodní fórum jaderných dodavatelů Atomex-Evropa v Praze: setkání 250 odborníků z 12 zemí Evropy a velká šance pro české firmy - Aktuálně () 1
Logo fóra Atomex

PRAHA 24. října – Ve dnech 25. a 26. října v budově Národního domu na Vinohradech proběhne Fórum dodavatelů zařízení a služeb pro jaderný průmysl Atomex-Evropa.

Hlavním cílem fóra je získat ke spolupráci nové dodavatele jaderných zařízení a služeb, kteří se budou podílet na výstavbě nových jaderných elektráren, založených na ruských technologiích, a to jak v Ruské federaci, tak i ve třetích zemích. V rámci fóra proběhne také mezinárodní konference a výstava nabízených výrobků a služeb pro jaderný průmysl, jichž se zúčastní ruští a evropští zástupci jaderného sektoru.

„Rozsáhlý program na výstavbu nových jaderných bloků v Rusku a v zahraničí vyžaduje hledání nových externích dodavatelů. V současnosti staví naše korporace 10 jaderných bloků doma a ve stádiu realizace je 19 bloků v Evropě a Asii. Do roku 2030 plánuje Rosatom nakoupit pro objekty, které buduje, zařízení a služby v hodnotě více než 300 miliard dolarů. Jde o velmi rozsáhlý byznys a budeme opravdu velmi rádi, pokud na něm budeme moct spolupracovat i s evropskými dodavateli,“ říká generální ředitel korporace Rosatom, Sergej Kirijenko.

Mezi hlavní témata letošního roku Atomex-Evropa patří: mezinárodní spolupráce při budování jaderných elektráren a ve strojírenství; prezentace jaderných elektráren, které nyní Rosatom staví; možnosti spolupráce s evropskými dodavateli ve třetích zemích; schémata práce Rosatomu s externími dodavateli; certifikační a jakostní požadavky na dodavatele, spolupráce na ruských domácích a zahraničních projektech výstavby jaderných elektráren.

V úterý 25. října podepíšou čeští a ruští delegáti na fóru několik společných smluv a memorand, jejichž účelem je vytvořit dobré podmínky a rámec pro budoucí spolupráci při výrobě, montáži, stavbě a provozu jaderných elektráren s reaktory typu VVER.

Z ruské strany se fóra zúčastní například generální ředitel korporace Rosatom Sergej Kirijenko, velvyslanec Ruské federace v České republice Sergej Kiselev, obchodní zastupitel Ruské federace v České republice Alexandr Turov, zástupce generálního ředitele korporace Rosatom pro mezinárodní spolupráci Kirill Komarov a vedoucí pracovníci ruských jaderných firem Atomenergomaš, Koncern Rosenergoatom, TVEL, Atomenergoprojekt, Atomstrojexport, Gidropress, Rusatom Overseas a jiných.

V rámci fóra je naplánována řada setkání představitelů evropských výrobců jaderných zařízení se zástupci Rosatomu a jeho dceřiných firem. Na těchto schůzích budou mít evropští účastníci příležitost prodiskutovat s ruskými odborníky a odpovědnými pracovníky jaderného průmyslu možnosti spolupráce na poli dodávek zařízení a služeb pro ruský jaderný program, otázky certifikátů a licencí a další témata, související s ruským a evropským jaderným trhem.

Organizátoři letošního ročníku evropského fóra Atomex-Evropa věří, že pomůže rozšířit řady evropských dodavatelů pro ruský jaderný průmysl.

Jednou z hlavních podmínek pro úspěšnou realizaci tak rozsáhlého programu je kvalitní práce externích dodavatelů, kteří zaručují vysokou úroveň nabízených zboží a služeb, odpovídající evropským a světovým standardům.

Mezi hosty fóra bude více než 250 delegátů ze 12 zemí Evropy.

Organizátorem fóra Atomex-Evropa je Státní korporace pro jadernou energii Rosatom.

Zdroj: atomeks.ru

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..