jaderná energie - Ruský Atomenergomaš získal 51% podíl ve společnosti Gardea, která vlastní Chladicí věže Praha, a.s. - V Česku (trebovice chladici veze) 1
Hyperbolické chladicí věže z dílny Chladicí věže Praha na ostravské elektrárně Třebovice, jeden z jejich prvních počinů na tomto poli (postaveno v r. 1956).

Jeden z lídrů ruského jaderného strojírenství Atomenergomaš, a.s., koupil 51% české společnosti Gardea, a.s., jež je stoprocentním majitelem největšího východoevropského výrobce chladicích věží pro jaderné a tepelné elektrárny Chladicí věže Praha, a.s. Smlouvu o prodeji obě společnosti podepsaly v Praze 7. září 2011.

Obě strany si od této akvizice slibují mnohé: «Kontrolní balíček akcií Chladicí věže Praha nám dává možnost poskytovat svým klientům úplné spektrum služeb v oblasti energetického chlazení», prohlásil generální ředitel Atomenergomaše Vladimír Kaščenko.

«Toto spojení nám pomůže posílit na trzích, které jsou pro nás klíčové — v Rusku a zemích bývalého SNS, a také všude tam, kde je činná korporace Rosatom, včetně evropských zemí a Asie. Dlouholetá reputace naší společnosti a unikátní inženýrské dovednosti, kterými disponujeme, jsou zárukou vysoké kvality naší práce, přičemž se snažíme stále rozvíjet své technologie», okomentoval akvizici generální ředitel Chladicí věže Praha, a.s., Lukáš Chmel.

Chladicí věže Praha, a.s., byla založena v roce 1951 a je dodavatelem celého spektra služeb a zboží pro průmyslové chlazení energetických objetků, celkový počet systémů, které postavila, převyšuje 80 kusů. Společnost má jako jediná ve střední a východní Evropě vlastní výrobu mikrochladičů, ventilátorových věží a věží s přirozeným tahem, a originálních materiálů a komponent (chladicí výplně, rozstřikovací trysky a odlučovače). Chladicí věže Praha vlastní unikátní technologii a zařízení pro stavbu hyperbolických železobetonových věží a ocelových chladicích věží včetně speciálních bednění, a jeřábů pro výstavbu chladicích věží až do výšky 180 metrů.

Zdroj: tiskové zprávy Chladicí věže, a.s.

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..