jaderná energie - Švýcarská ABB za miliardu dolarů napojí větrné farmy na Německo - Životní prostředí (vetrak severni more) 1
Větrné elektrárny v Severním moři. Za britského počasí se tomtuto alternativnímu zdroji zřejmě daří dobře.

Curych – Švýcarský strojírenský koncern ABB obdržel zakázku za miliardu dolarů (téměř 17 miliard Kč) na napojení větrných elektráren ze Severního moře na německou energetickou síť. Podnik dnes uvedl, že jde o jeho největší objednávku v přenosu elektrické energie.

Spojení bude schopné zásobovat energií přes 1,5 milionu domácností proudem z ekologicky čisté větrné energie. Síť, která bude v provozu od roku 2015, podle ABB pomůže snížit emise oxidu uhličitého o více než tři miliony tun za rok.

Švýcarský koncern dodává zařízení ropným, plynárenským a energetickým firmám. Nyní sází na rostoucí poptávku po „zelených“ technologiích, kdy se státy snaží nahrazovat stárnoucí energetické sítě a zároveň se po fukušimské havárii odvracejí od jaderné energie. Poptávku po úsporných technologiích v energetice navíc zvyšuje drahá ropa.

V březnu ABB převzala podíl v německé firmě Novatec, která podniká v alternativních energiích, připomněla agentura Reuters.

Zdroj: Finanční noviny

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..