Úterý, 29 září
Shadow

Z Arevy odchází dosavadní šéfová Anna Lauvergeonová

Anne Lauvergeonová, šéfka největšího jaderného kolosu na světě. Po deseti letech od svého díla odchází.

Ve čtvrtek večer francouzská vláda oznámila, že společnost Areva, největší jaderně-energetický podnik na světě, opouští jeho zakladatelka a dosavadní ředitelka Anne Lauvergeonová. 30. června jí končí smlouva s vládou (Areva je vlastněna a kontrolována státem) a jedna z „prvních dám“ Francie již nebude ve své práci pokračovat. Francouzský jaderný kolos povede současný náměstek Lauvergeonové Luc Oursel.

Chystanou změnu oznámil novinářům Eric Besson, ministr průmyslu a obchodu. Dodal také, že Areva se zatím nechystá významněji měnit své obchodní plány a strategie.

„Budeme žádat Luca Oursela, aby zachoval dosavadní politiku firmy ve strategických oblastech, ačkoliv mohou samozřejmě nastat změny, související s novou mezinárodní situací, která nyní nastala“, prohlásil Besson. Výsledky desetileté práce Lauvergeonové ohodnotil kladně a její odchod odůvodnil tím, že „není žádný div, že po 10 letech dostane státní společnost nového prezidenta“.

Jaderná korporace Areva, založená v roce 2001, je v současnosti jediným podnikem na světě, ať už státním nebo soukromým, který provozuje kompletní jaderný cyklus, počínaje těžbou uranu (především v Africe, například v Nigeru) a konče stavbou kompletních elektráren na klíč. Má své pobočky ve více než 100 zemích, pracuje v ní více než 50 tisíc lidí. V této podobě ji vytvořila právě Lauvergeonová, s jejím jménem je spojena vize velkého a komplexního energetického gigantu, který je schopen poskytovat veškeré služby v oboru od začátku do konce.

Vloni si Lauvergeonová nechala slyšet, že by ráda setrvala na svém postu i na další období. Má však na svém kontě mnoho kritiky kvůli údajně její vinou prohraným tendrům (například ve Spojených arabských emirátech, kde zvítězila jihokorejská TEPCO).

Související články: Anna Lauvergeonová vyjádřila zájem zůstat prezidentkou Arevy i na druhé období

Zdroj: Atominfo.ru

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..