jaderná energie - Z Arevy odchází dosavadní šéfová Anna Lauvergeonová - Ve světě (lauvergeon) 1
Anne Lauvergeonová, šéfka největšího jaderného kolosu na světě. Po deseti letech od svého díla odchází.

Ve čtvrtek večer francouzská vláda oznámila, že společnost Areva, největší jaderně-energetický podnik na světě, opouští jeho zakladatelka a dosavadní ředitelka Anne Lauvergeonová. 30. června jí končí smlouva s vládou (Areva je vlastněna a kontrolována státem) a jedna z „prvních dám“ Francie již nebude ve své práci pokračovat. Francouzský jaderný kolos povede současný náměstek Lauvergeonové Luc Oursel.

Chystanou změnu oznámil novinářům Eric Besson, ministr průmyslu a obchodu. Dodal také, že Areva se zatím nechystá významněji měnit své obchodní plány a strategie.

„Budeme žádat Luca Oursela, aby zachoval dosavadní politiku firmy ve strategických oblastech, ačkoliv mohou samozřejmě nastat změny, související s novou mezinárodní situací, která nyní nastala“, prohlásil Besson. Výsledky desetileté práce Lauvergeonové ohodnotil kladně a její odchod odůvodnil tím, že „není žádný div, že po 10 letech dostane státní společnost nového prezidenta“.

Jaderná korporace Areva, založená v roce 2001, je v současnosti jediným podnikem na světě, ať už státním nebo soukromým, který provozuje kompletní jaderný cyklus, počínaje těžbou uranu (především v Africe, například v Nigeru) a konče stavbou kompletních elektráren na klíč. Má své pobočky ve více než 100 zemích, pracuje v ní více než 50 tisíc lidí. V této podobě ji vytvořila právě Lauvergeonová, s jejím jménem je spojena vize velkého a komplexního energetického gigantu, který je schopen poskytovat veškeré služby v oboru od začátku do konce.

Vloni si Lauvergeonová nechala slyšet, že by ráda setrvala na svém postu i na další období. Má však na svém kontě mnoho kritiky kvůli údajně její vinou prohraným tendrům (například ve Spojených arabských emirátech, kde zvítězila jihokorejská TEPCO).

Související články: Anna Lauvergeonová vyjádřila zájem zůstat prezidentkou Arevy i na druhé období

Zdroj: Atominfo.ru

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..