jaderná energie - Rusové si na dostavbu Temelína věří - ředitel Atomstrojexportu Alexandr Gluchov - Nové bloky v ČR () 1
Alexandr Gluchov, muž číslo dvě (mužem číslo jedna je předseda dozorčí rady Alexander Lokšin) ruského Atomstrojexportu.

Rusko si v plánovaném tendru na dostavbu české jaderné elektrárny Temelín věří, nenechává však nic náhodě a chystá se Čechům dokázat, že jeho nabídka je výhodnější než nabídka konkurence. Agentuře Mediafax to v pondělí řekl výkonný ředitel ruské společnosti Atomstrojexport Alexandr Gluchov.

Gluchov je přesvědčen, že jeho společnost má v souboji o Temelín dobrou pozici.  „Naše šance nejsou vůbec špatné,“ sdělil Mediafaxu. „V nejbližší době předáme část projektové dokumentace, aby pokračovala příprava k tendru. V současné době se porovnávají ruské (jaderné) normy s českou legislativou, aby naše nabídka v technickém smyslu plně odpovídala požadavkům české strany, ale i společným evropským standardům.“

„Na území České republiky máme silné partnery a v nejbližší době, myslím, že v průběhu léta, se chystáme podniknout určité kroky, které dokážou českým odběratelům a politikům závažnost naší nabídky,“ zdůraznil Gluchov, který se v Moskvě účastní Atomexpa, největšího jaderného fóra v Rusku.

Jaké kroky má na mysli, však neřekl.

Gluchov je přesvědčen, že rozhodující v soutěži o Temelín bude především bezpečnost a cena, nikoli politika. Připustil však, že i ta může mít vliv.

Vítěz soutěže by měl být znám na jaře 2013. Zájem o dostavbu Temelínu má kromě Atomstrojexportu i americký koncern Westinghouse a francouzská Areva.

Zdroj: Mediafax

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..