jaderná energie - Při letecké nehodě v Rusku zahynulo 52 lidí včetně téměř celého vedení společnosti OKB Gidropress, hlavního jaderného vývojového centra - Ve světě (petrozavodsk) 1
Zbytky letadla po nehodě v Petrozavodsku. Při neštěstí zahynul také rozhodčí ruské fotbalové první ligy Vladimír Pettaj.

Při přistávání na letišti v ruském Petrozavdosku havarovalo letadlo Tu-134, kterým letělo kromě ostatních pasažérů téměř celé vedení společnosti OKB Gidropress, hlavního autora návrhů ruských jaderných elektráren. Z 52 pasažérů při neštěstí zemřelo 44, z toho sedm dětí. Mezi zemřelými je ředitel Gidropressu Sergej Ryžov, hlavní konstruktér Nikolaj Trunov, náměstek ředitele Nikolaj Baňuk, hlavní technolog další velké jaderné instituce, Afrikantových laboratoří, Andrej Trofimov, a jeden z vedoucích pracovníků společnosti Atomenergomaš (zastřešující ruské jaderné strojírenství) Valerije Ljalina.

Všichni pracovníci jaderných korporací cestovali do Petrozavodsku na pracovní schůzi.

OKB Gidropress a Afrikantovy laboratoře jsou hlavními autory ruského projektu AES-2006 a systému MIR.1200, který Rosatom nabízí v tendru na dostavbu JE Temelín.

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..