jaderná energie - O jadernou energii ČEZu Německo mít zájem nebude, tvrdí expert tamních Zelených - Nové bloky v ČR (hans josef fell 2) 1
Hans-Josef Fell, jeden z nejaktivnějších německých zelených a autor zákona o obnovitelných zdrojích. Podle něj se Německo dokáže vypořádat se ztrátou jaderné elektřiny bez větších problémů.

Žádná demokratická politická strana v Německu neuvažuje o dovozu jaderné elektřiny z české republiky do Německa. Chceme vyrábět vlastní elektřinu z obnovitelných zdrojů a jsme na to připraveni, tvrdí v rozhovoru pro HN expert na energetiku německých Zelených, Hans Josef-Fell. Němci se podle Fella chtějí zbavit jaderné elektřiny u desítky let, zatím však tomuto kroku bránila silná jaderná lobby koncernů E.ON a dalších. Ta podle něj stála i za loňských rozhodnutím německé vlády prodloužit životnost jaderných elektráren v zemi. Fell cituje závěry průzkumů , podle kterých si 80 % Němců elektřinu z jádra nepřeje. Německu podle Fella stačí, když bude navyšovat obnovitelné zdroje energie tempem, jako doposud, a vykryje ztrátu jaderné energie. Na zemi podle něj je, aby zajistila vykrytí případných výpadků solární elektřiny jinými zdroji, vodními v Alpách, větrnými či plynem. K dlouhodobé investici dostavby Temelína ze strany ČEZu Fell uvádí, že by ji ČEZ měl dobře zvážit.

Žádná demokratická politická strana v Německu neuvažuje o dovozu jaderné elektřiny z české republiky do Německa. Chceme vyrábět vlastní elektřinu z obnovitelných zdrojů a jsme na to připraveni, tvrdí v rozhovoru pro HN expert na energetiku německých Zelených, Hans Josef-Fell. Němci se podle Fella chtějí zbavit jaderné elektřiny už desítky let, zatím však tomuto kroku bránila silná jaderná lobby koncernů E.ON a dalších. Ta podle něj stála i za loňských rozhodnutím německé vlády prodloužit životnost jaderných elektráren v zemi. Fell cituje závěry průzkumů , podle kterých si 80 % Němců elektřinu z jádra nepřeje. Německu podle Fella stačí, když bude navyšovat obnovitelné zdroje energie tempem, jako doposud, a vykryje ztrátu jaderné energie. Na zemi podle něj je, aby zajistila vykrytí případných výpadků solární elektřiny jinými zdroji, vodními v Alpách, větrnými či plynem. K dlouhodobé investici dostavby Temelína ze strany ČEZu Fell uvádí, že by ji ČEZ měl dobře zvážit.

Související články: Německý expert: jaderné elektrárny odpojíme už v roce 2017, elektřinu z Česka nevezmeme

Zdroj: finance.cz

O autorovi

admin

2 Comments

    „expert zelenych“ je dokonaly oxymoron (spojení dvou slov, jejichž význam se navzájem vylučuje)…

    Zájem mít nebude, ale zatím by si bez nás nerozvítili když jim nefouká a nesvítí slunko, o tom, že přidělávájí problémy naší přenosové soustavě se taky nezmińují – blackout na ně!!

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..