jaderná energie - Pracovníci TEPCO poprvé od havárie na Fukušimě vstoupili do budovy třetího bloku elektrárny - JE Fukušima (fukushima daiichi 2) 1
JE Fukušima Dajiči.

Dva inženýři ze společnosti TEPCO, provozovatele japonské jaderné elektrárny Fukušima, poprvé od havárie vstoupili do budovy třetího energobloku elektrárny. Změřili tam intenzitu radiace, jejíž hodnota dosud nebyla přesně známa – všichni věděli jen to, že je vysoká. Oznámila to ve čtvrtek japonská agentura Kyodo s odvoláním na TEPCO.

Na třetím bloku byli dozimetričtí pracovníci deset minut a změřili hladiny ionizujícího záření na dvou místech. Jejich hodnoty činí 160-170 milisievertů a 50 milisievertů za hodinu, oba inženýři tak dostali dávku 2,85 a 2,08 milisievertů.

Horní hranice dávky, určená japonskou vládou, činí 250 milisievertů. Technicky vzato je už tedy možné pracovat i uvnitř třetího bloku (zatím vstoupili lidé na Fukušimě jen do budovy bloku jedna), pokud tam už v tuto chvíli nejsou jiné problémy, než je radiace.

Byl podniknut také pokus vstoupit na druhý blok elektrárny (18. května), ale čtyři inženýři, kteří jej podnikli, tam mohli být jen 15 minut kvůli vysokým teplotám vevnitř.

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..