jaderná energie - Německo chce skončit s jádrem a přejít na zelenou energii - Životní prostředí (JE v Nemecku) 1
Německé jaderné elektrárny na mapě. Zanedlouho mají jejich řady, aspoň podle vyjádření čelních politiků země, výrazně prořídnout. Otázkou však je, zda příští německá vláda zase nepřehodí vyhýbku zpátky – vyřazení jaderných elektráren totiž nejspíš prudce zvýší ceny elektřiny, což by obyčejní Němci mohli špatně nést.

Německo chce v brzké době opustit jadernou energii. Kancléřka Angela Merkelová si dnes do svého berlínského úřadu pozvala zástupce politických stran, aby se s nimi domluvila na rychlém přijetí potřebných zákonů. S německou politikou zahýbala hlavně havárie v japonské jaderné elektrárně Fukušima.

Merkelová, která ještě před několika měsíci oznamovala plán na prodloužení životnosti některých jaderných elektráren, se nyní snaží ještě před letními prázdninami schválit zákony, které by Německu pomohly rychle přesedlat z jaderné energie na zelenou, obnovitelnou.

Nový plán podpořili po dnešní schůzce u Merkelové i opoziční sociální demokraté. Stratégové vládní strany křesťanských demokratů počítají, že by se přechod z jádra na obnovitelnou energii mohl uskutečnit během jedné generace.

Zdroj: Český rozhlas

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..