Čtvrtek, 24 září
Shadow

Na Fukušimě konečně začalo pracovat japonské loďstvo – plovoucí úložiště pro radioaktivní vody přistál nedaleko elektrárny

Příprava na práci v terénu - personál Fukušimy v ochranných skafandrech. Kvůli vysoké intenzitě radiace až donedávna nemohli lidé ani vstoupit do jednotlivých bloků.

Obrovská námořní základna přistála v sobotu u pobřeží japonské prefektury Fukušima. Poslouží jako čerpadlo a úložiště pro vodu, kontaminovanou radioaktivními isotopy jodu a cesia z reaktorů jaderné elektrárny Fukušima. S touto zprávou přišla japonská agentura Kyodo.

Odčerpání radioaktivní vody z reaktorů je nutné, aby personál elektrárny nebyl zasažen zářením. Právě toto riziko je největší a v zásadě jedinou „brzdou“ práce na chlazení reaktorů, poškozených po hrůzném zemětřesení 11. března.

Podle předběžných odhadů bude možno na plovoucím úložišti skladovat 10 tisíc tun vody. Sdělil to představitel společnosti TEPCO, provozovatele elektrárny. Celkem se na elektrárna nachází okolo 13 tisíc tun vody, podle zpráv zřejmě vesměs do různé míry kontaminované radioaktivními izotopy.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..