jaderná energie - Expertní tým poprvé od havárie na Fukušimě vstoupil do budovy prvního bloku elektrárny - JE Fukušima (zamorena zona fukushima) 1
Práce v zamořené zóně na Fukušimě. Dá se říct, že nemožnost pracovat lidskými rukami je na Fukušimě jedním z hlavních problémů - nikdo neví, jak to uvnitř vlastně vypadá. Nyní zaznamenala TEPCO ve zpřístupnění budov první úspěch.

Pracovníci společnosti TEPCO, provozovatele japonské jaderné elektrárny Fukušima-1, ve čtvrtek poprvé od zemětřesení 11. března mohli osobně vejít do budovy jejího prvního bloku. Začali s bezprostředním chlazením reaktoru. Oznámila to japonská televize NHK s odvoláním na zprávy z TEPCO.

Hlavním úkolem týmu inženýrů, vyslaného do srdce elektrárny, je snížení hladiny radioaktivního zamoření v budově. Za tímto účelem nainstalují speciální vzduchová čerpadla, která budou prohánět vzduch přes filtry, absorbující radioaktivní částice. Podle plánů měla celá akce začít dnes odpoledne, zatím nejsou k dispozici žádné zprávy, které by to potvrzovaly nebo vyvracely.

Po přečištění vzduchu hodlá TEPCO co nejdříve začít s opravami vlastního chladicího systému reaktoru, což bude mít za úkol osmičlenná skupina techniků. Jejich hlavním úkolem bude „vytopit“ palivové články tak, aby je voda zcela pokryla.

Zdroj: Atominfo.ru

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..