jaderná energie - Švýcarsko nebude rušit žádné jaderné elektrárny, ale stavět nové také ne - ministr hospodářství - Ve světě (beznau nuclear) 1
Nejstarší jaderná elektrárna země na pozadí nádherné švýcarské krajiny. Země není v odchodu od jádra tak radikální, jako Německo, nicméně i Švýcarsko plánuje nejadernou budoucnost.

Švýcarský ministr ekonomiky Johann Schneider-Ammann v neděli prohlásil, že alpská země si bude udržovat jadernou energetiku „několik dalších desetiletí“, ale žádné nové bloky v dohledné budoucnosti nepřijdou.

Podle prohlášení ministra, které citovala Reuters, Švýcarsko dává přednost postupnému přechodu na alternativní energetické zdroje, ale jako alfa a omegu vidí korektní pravidla hry a zapojení soukromého sektoru. „Vidím jako reálnou možnost úplné opuštění atomové energie, ale v horizontu okolo 30 let“, prohlásil Schneider-Ammann.

„Jsem přesvědčen, že ze střednědobého hlediska skutečně potřebujeme v energetice zaměřit novým směrem – směrem od jaderné energetiky a k alternativním zdrojům. V nejbližší době ale nehodláme žádné jaderné bloky zavírat.

Švýcarsko provozuje pět jaderných bloků na čtyřech elektrárnách. Dvě jsou typu PWR, dvě další – BWR. Nejstarší švýcarská jaderná elektrárna byla zapojena 17. července roku 1969 (Beznau, severní Švýcarsko), nejmladší blok Leibstadt (severní Švýcarsko hned vedle) -1 24. května 1984.

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..