jaderná energie - MAAE vyslalo do Japonska experty pro „terénní výzkum“ stavu JE Fukušima - JE Fukušima (amano1) 1
MAAE (angl. IAEA) nemá právo nic nařizovat, ale je v její kompetenci vysílat inspektory a expertní týmy. V případě Japonska se k tomu rozhodli pravděpodobně proto, že informace přímo ze Země vycházejícího Slunce jsou velmi skrovné a neucelené.

Mezinárodní agentura pro jadernou energii (MAAE) vyslala do Japonska dva experty, jejichž úkolem bude sbírat aktuální informace o stavu reaktorů havarijní JE Fukušima-1. V sobotu s touto zprávou přišla agentura Reuters s odvoláním na internetové stránky agentury. Podle webu MAAE se s japonskými jadernými techniky poprvé setkají 4. dubna.

„Cílem této mise je zahájení vzájemné spolupráce s japonskými specialisty a likvidátory a havárie a získáni aktuálních informací o stavu reaktorů JE Fukušima-1, dosavadních měřeních radiace a plánovaném postupu“, uvádí web agentury.

V Japonsku v současnosti již pracují dva týmy MAAE, jedná se ale o dozimetry, jejichž úkolem je pouze měření úrovně radiace (jeden tým pracuje v blízkém okolí elektrárny, další v blízkých velkých městech).

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..