jaderná energie - Írán hodlá postavit 4 až 5 výzkumných reaktorů a vyrábět pro ně palivo s 20% obohacením - Ve světě (iran jaderne objekty) 1
Mapa íránských jaderných objektů. Vláda Islámské republiky ji podle prohlášení Daváního hodlá rychle a významně rozšířit.

Írán se nevzdá svého programu na výrobu paliva s 20% obohacením, neboť potřebuje dostatek kazet pro „čtyři až pět“ nových výzkumných reaktorů, které hodlá Islámská republika údajně postavit v nejbližších letech.

S touto zprávou přišla íránská informační agentura ISNA s odvoláním na prezidenta Íránské organizace pro jadernou energii Ferejdúna Abbásího Daváního.

„V nejbližších několika letech chceme postavit čtyři až pět výzkumných reaktorů o kapacitách 10 až 20 megawattů. Potřebujeme tedy uran, obohacený na 20%, abychom pro ně mohli vyrábět palivo“, prohlásil Davání.

Hlavním účelem nových reaktorů bude výroba radioizotopů pro lékařské a výzkumné účely. Davání neuvedl přesná místa ani podrobnosti o vládních plánech, řekl jen, že budou stát „v různých provinciích“.

O autorovi

admin

jaderná energie - Japonsko - aktuální zprávy - Ve světě (nuclear protest tokyo) 2
Předcházející článek

jaderná energie - JE Fukušima – zprávy z MAAE - Ve světě (ines) 3
Následující článek

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..