jaderná energie - Generální tajemník OSN: Potřebujeme zavést nové bezpečnostní standardy pro jaderné elektrárny - Ve světě (ban keemoon) 1
Generální tajemník OSN Pan Ki-mun na Ukrajině promluvil o postoji OSN k vývoji jaderné energetiky po havárii na Fukušimě. Stojí za zmínku, že podobná prohlášení zazněla například z úst řady německých politiků.

Organizace spojených národů vystupuje pro zavedení nových standardů při stavbě jaderných elektráren. V úterý to novinářům řekl hlavní tajemník Valného shromáždění Pan Ki-mun.

„Potřebujeme nové konstrukční standardy jaderných elektráren, které by zajistily bezpečnost obyvatelstva, potřebujeme standardy pro zprůhlednění jejich práce a společné sdílení všech zásadních informací“, prohlásil Pan Ki-mun na Kyjevské konferenci o bezpečném a inovativním využití jaderné energie.

Dodal také, že vlády všech zemí, které staví nové jaderné elektrárny, musejí brát ohled především na klimatické podmínky. „Jaderné objekty musejí být připraveny čelit zemětřesení, tsunami, požárům a povodním“, uvedl.

Stojí za zmínku, že v této oblasti OSN nemá žádné přímé kompetence. Mezinárodním orgánem pro jadernou energii s působností po celém světě je MAAE se sídlem ve Vídni, ani ta však nemá právo nic nařizovat, a to ani členským zemím.

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..