jaderná energie - První společné bulharsko-ruské jaderné fórum Atomex-Sofie začne už za dva dny - Aktuálně (belene) 1
Jednou z podmínek vstupu Bulharska do EU bylo vyřazení z provozu čtyř bloků JE Kozloduj. Pro nahrazení výpadku energie bude sloužit JE Belene, která by měla v hotovém stavu vypadat takto. Právě ona bude středobodem připravovaného fóra.

16. a 17. března se ve výstavním centru Interexpo (Sofie) uskuteční první fórum dodavatelů zařízení pro jadernou energetiku Atomex-Sofie.

Hlavním účelem akce je průzkum možností bulharských firem při dodávkách pro jaderné elektrárny, stavěné na základě ruských technologií, a zda jsou schopny fungovat jako subdodavatelé v chystaném projektu jaderné elektrárny Belene.

Fóra se má zúčastnit více než stovka delegátů, zastupujících více než 80 společností, například francouzské jaderné kolosy Areva, Nukem a konzultační společnost Altran, německý Siemens, australská jaderná poradenská firma Worley&Parsons, Bulharský energetický komplex, představitelé budované jaderné elektrárny Kozloduj, a nakonec ty nejvíce VIP persony – představitelé  ruského jaderného průmyslu: korporace Rosatom, Atomstrojexport, dodavatel jaderného paliva TVEL a jiní.

Z ruské strany okomentoval předpokládaný průběh fóra moderátor plenární schůze a ředitel společnosti Atomenergoprom K. Komarov: „Doufáme, že tato akce bude přínosná pro obě strany a že se se nejen nám podaří seznámit bulharské partnery s ruskými projekty, ale že se i my dozvíme víc o možnostech bulharských dodavatelů. S těmi aktivně pracujeme už nyní, například na indické elektrárně Kundankulam jsou používány bulharské jeřáby. Ve středu pozornosti bude samozřejmě projekt Belene, ale jsme přesvědčeni, že je zde celá řada dalších možností pro Bulhary, jak se zapojit“.

Akce bude probíhat dva dny. Druhý den jsou na programu prezentace bulharských firem a „Q&A“ konference s účastí expertů v různých jaderných oborech, kteří budou odpovídat za nákup služeb a zařízení v rámci jaderných projektů země.

Organizátory fóra jsou za ruskou stranu společnost Atomexpo, za bulharskou Bulatom. Partneři – Rosatom a australská Worley&Parsons.

Podrobnější informace o akci můžete získat na stránkách nppsupply.com

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..