jaderná energie - Ochranná schránka třetího bloku JE Fukušima Dajiči je porušena - JE Fukušima (japonsko radiace unik vody) 1
Další problém na JE Fukušima - únik vody z prvního obvodu na třetím reaktoru. Pokud se podaří reaktor uchladit a zabránit vylití této vody mimo prostor elektrárny, nebude to mít větší následky.

Poškození reaktorového tělesa na třetím bloku JE Fukušima Dajiči mohou být vážnější, než Japonci uváděli dosud. Svědčí o tom materiál, uveřejněný listem New-York Times.

Velká dávka radiace, kterou včera dostali ve strojovně tři likvidátoři, a množství nashromážděné radioaktivní vody znamenají netěsnosti na prvním obvodu a reaktorovém tělese. Páteční prohlášení japonských odpovědných osob jsou rozporuplná, všichni se ale shodli na jednom – podle všeho trhliny na prvním obvodu jsou.

List se odvolává na „vysoce postaveného manažera v jaderné sféře“, který trval na zachování anonymity a údajně má v japonském jaderném byznysu dobré kontakty.

Uvedl, že na boční straně reaktoru je „dlouhá vertikální trhlina“, která končí pod hladinou vody a že se právě přes ni do místnosti dostávají jak radioaktivní voda, tak plynné štěpné produkty. Vysoká úroveň radiace v místnostech pak svědčí o tom, že vylévající se voda byla v kontaktu s poškozenými palivovými články.

Související články: Obsah radioaktivních látek ve vodě okolo reaktoru JE Fukušima převyšuje normální hodnoty více než 10 000-krát

Zdroj: Atominfo.ru

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..