jaderná energie - Na Fukušimě hrozí další výbuch, ale intenzita radiačního pozadí klesá - tajemník vlády - JE Fukušima (fukushima evakuace) 1
Proměřit a ven - evakuace z okolí jaderných elektráren ve Fukušimě.

Na nedělním brífinku k situaci okolo japonských jaderných elektráren sdělil generální tajemník vlády země Jukio Edano, že na elektrárně Fukušima Dajini hrozí další výbuch, podobný tomu, který se stal v sobotu.

Na této elektrárně začali v sobotu večer technici chladit reaktor mořskou vodou. Podle Edana se to zatím daří, ačkoliv situace stále není zcela pod kontrolou. Je tu však určitá pravděpodobnost, že se od prvního výbuchu, který byl zřejmě zapříčiněn nahromaděním vodíku, jej vytvořilo dostatečné množství, aby došlo k další explozi.

Stojí za zmínku, že chlazení mořskou vodou znamená téměř jisté nevratné poškození reaktoru kvůli vysoké koncentraci solí.

Edano okomentoval i radiační pozadí elektrárny. Uvedl, že intenzita záření dnes ráno byla okolo 1557,5 mikrosievertů za hodinu (1015 mikrosievertů je normální roční dávka, kterou dostane každý člověk v běžném prostředí), ale po několika hodinách se snížila na 184,1 mikrosievertů.

Zdroj: Atominfo.ru

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..