jaderná energie - Na druhém reaktoru JE Fukušima během dneška došlo k výpadku chlazení, už je v provozu, ale radiační pozadí dvakrát převýšilo dosavadní maximum - JE Fukušima (fukushima nuclear plant 2) 1
JE Fukušima po druhém výbuchu vodíku, k němuž došlo včera.

Na druhém reaktoru jaderné elektrárny Fukušima 1 během dnešního dne došlo k velkému poklesu hladiny chladicí vody, palivové články byly zcela obnaženy. Následně však technici dokázali dodávky vody obnovit. S těmito zprávami přišly japonská informační agentura Kyodo a provozovatel jaderných elektráren Tokyo Electric Company (TEPCO).

Podle dosavadních informací došlo na druhém reaktoru elektrárny k vyřazení z provozu chladicího systému a čtyř z pěti čerpadel, která do něj měla vhánět mořskou vodu. Technikům se však podařilo systém dodávek obnovit.

Zatím není jasné, zda se nějaká část palivových článků roztavila.

Úroveň radiačního pozadí u vchodu na jadernou elektrárnu Fukušima více než dvojnásobně překračuje zatím nejvyšší úroveň, která na ní byla kdy zaregistrována.

Podle údajů TEPCO činila dnes odpoledne intenzita záření 3130 mikrosievertů za hodinu.

Pro srovnání – dávka záření o velikosti 1-2 sieverty (1-2 miliony mikrosievertů) vyvolává symptomy nemoci z ozáření. Přirození pozadí činí okolo 0,05 až 0,2 mikrosieverty za hodinu.

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..