jaderná energie - Al-Kájda v Nigeru osvobodila tři ze sedmi zajatých pracovníků Arevy - Ve světě (larribe) 1
Francoise Laribbeová po propuštění, foto L’Independant.

Skupina Areva ohlásila, že tři ze sedmi její pracovníků, které v září loňského roku unesla v Nigeru skupina Al-Kájda Islámského Magrebu, jsou již na svobodě.

„Je pro nás obrovskou radostí sdělit, že byli osvobozeni Francoise Larribeová (žena pracovníka skupiny Areva Daniela Larribeho) a pracovníků VINCI Jeana-Claudea Rakotorilalaa a Alexe Awanda“, uvádí tisková zpráva Arevy. „Nyní všichni myslíme jen na Daniela Larribea a tři pracovníky VINCI, kteří zůstávají v zajetí“.

Všech sedm zajatců bylo uneseno v noci z 15. na 16. září 2010 neznámými únosci v nigerském městě Arlit. Pět z nich pracovali ve společnosti SATOM, jeden v Arevě (Daniel Larribe), další unesenou byla jeho žena. SATOM je těžařská společnost, která v Nigeru provozuje uranové doly, Areva jejím největším zákazníkem. Odpovědnost za útok na sebe vzala skupina Al-Kájda Islámského Maghrebu, která za jejich osvobození požadovala odchod Francouzů z Afghánistánu.

Areva neuvedla žádné podrobnosti o tom, jak propuštění části zajatců probíhalo. Podle neoficiálních zdrojů za ně bylo zaplaceno výkupné.

Související články:

Islámský Maghreb unesl několik francouzských a afrických jaderných vědců, Francie bude vyjednávat jejich propuštění

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..