jaderná energie - Energetická konference na nejvyšší úrovni u senátora Jonáše - Aktuálně (trebic) 1
Kulturní perla Vysočiny Třebíč. Právě tam se bude konat sjezd politiků a energetiků na nejvyšší úrovni.

V pondělí se v senátorské kanceláři Vítězslava Jonáše konala schůzka za účelem konkretizace přípravy konference, jejíž téma na pondělní ranní tiskovce senátor pouze pracovně nazval Dostavba JE Dukovany.

Přítomní odborníci na energetiku Libor Fejta, Daneš Burket a rektor ZMVŠ Pavel Doležal tvoří organizační výbor, který doplní ještě starosta Třebíče Pavel Heřman, a jak bylo dohodnuto, ještě zástupci Městského kulturního střediska a Okresní hospodářské komory Třebíč. Jak bylo dále stanoveno, cílem konference pod názvem Energetické Třebíčsko 2011 – nové jaderné bloky jako základ energetické koncepce státu a oživení českého průmyslu – má být „přesvědčováním politiků odbornými autoritami snížit riziko odsunu další výstavby v Temelíně a Dukovanech“. Termín byl orientačně stanoven na září tohoto roku (21. – 22. 9.). Už dnes lze počítat s tím, že se do třebíčské Pasáže – kongresového centra sjedou politické a odborné špičky. Počítá se nejen s účastí, ale i s vystoupením např. profesora Václava Pačese, Ing. Dany Drábové, Ing. Miroslava Kalouska, Ing. Mirka Topolánka či profesora Vladimíra Ševčíka a dalších kapacit.

Už dnes je jisté, že konference proběhne pod záštitou senátora Jonáše a starosty Třebíče Heřmana, za podpory hejtmanů a poslanců kraje Vysočina a Jihomoravského kraje napříč politickým spektrem. Z pohledu Západomoravské vysoké školy coby organizátora (spolu s městem) to bude v krátké době další významný počin v pořádání vědeckých konferencí.

Zdroj: Horácké noviny

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..