jaderná energie - Dukovany zmodernizovaly další výrobní blok - V Česku (dukovany vstup) 1
Změna je život, i bloky Dukovan čeká postupná modernizace.

O tomto víkendu zahájil 4. výrobní blok poslední fázi modernizace, zvyšování výkonu. Od pátku je v 144hodinovém průkazném chodu na novém výkonu 500 MWe. Během něho prokazuje dlouhodobou zatížitelnost tímto výkonem a další provozní parametry.

Čtvrtý výrobní blok tak završuje dlouhou odstávku na výměnu paliva a revize a modernizaci zařízení. Tato odstávka začala již na podzim loňského roku, byla ukončena o vánocích 2010, kdy začala elektrárna pracovat s modernizovaným zařízením. Sérií ověřovacích testů spolupráce nových zařízení na různých výkonových hladinách se minulý pátek propracovala k poslednímu testu, kterým je tzv. 144 hodinový průkazný chod. V něm elektrárna prokáže dlouhodobou schopnost provozu modernizovaného 4. bloku na novém výkonu a změří řadu stabilizovaných parametrů bloku na novém výkonu.
V letošním roce dojde k obdobné modernizaci ještě jednou a to na 1. výrobním bloku. Na konci srpna bude 1. blok odstaven pro výměnu paliva, kontrolu tlakové nádoby reaktoru a provedení modernizace Bude odstaven na téměřtři měsíce. Přes tuto dlouhou odstávku ale Dukovany plánují v roce 2011 druhou největší výrobu v historii a to 14 miliard a 322 milionů kilowatthodin elektrřiny. Jaderná elektrárna Dukovany vyrobila za dobu svého provozu (od zahájení výroby před 26 lety) celkem 323 miliard kWh.

Provoz bloků 17.ledna2011 v 7.00 hodin:
1. blok 468 MW

2. blok 461 MW

3. blok 500 MW

4. blok 500 MW – 144 hodinový průkazný chod

Zdroj: allforpower.cz

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..