jaderná energie - Westinghouse představil americkým regulátorům vlastní projekt nízkokapacitního lehkovodního reaktoru - Inovativní reaktory (westinghouse) 1
Starší reklama na jadernou elektrárnu Westinghouse. Firma se nyní zapojila do amerického boje o nejnej malý reaktor, který začíná nabírat na obrátkách a čím dále zajímavější.

Americká energetická společnost Westinghouse poskytla americkým regulátorům informace o projektu nízkokapacitního reaktoru, který si sama vyvíjí.

Schůze představitelů obou stran proběhla 10. prosince za zavřenými dveřmi a ani Westinghouse, ani americké úřady zatím neuveřejnily podrobnosti, podle zákulisních informací se však skutečně jedná o malý lehkovodní systém.

Veřejné přiznání Westinghouse k tomu, že vyvíjí vlastní projekt tohoto druhu, je poměrně překvapivé, nicméně mnozí tento vývoj události předvídali. Začátkem letošního roku přijal americký Kongres zákon, podle něhož bude vláda finančně podporovat dva projekty malých jaderných reaktorů. Jen dva – ne více, ne méně, dva systémy, vybrané na základě soutěže. V té době bylo kandidátů na tuto podporu také dva – NuScale a mPower, což vytvářelo jen málo prostoru zdravé konkurenci. Podle řady expertů, například ruského pracovníka MAAE Vladimíra Kuzněcova, bylo možné očekávat, že se Westinghouse pokusí v posledních dnech přijít s vlastním návrhem a do boje o vládní grant se zapojit.

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..