jaderná energie - Další z arabských zemí chce domácí jádro - své plány na jadernou elektrárnu oznámil světu Bahrajn - Ve světě (manama city bahrain) 1
Město Manama, chlouba a metropole Bahrajnu. Bude malá ostrovní země v Perském zálivu dostatečně moderní k tomu, aby dokázala zkrotit jádro?

Vláda Bahrajnu potvrdila, že skutečně hodlá postavit vlastní jadernou elektrárnu, a to do roku 2017. Uvádí to agentura Reuters s odvoláním na ministra energetiky a vodních zdrojů země Fáhmího al-Džoudera.

„Vybudovat jaderný průmysl v Bahrajn chce čas a hodně práce (…), ale uděláme vše pro to, aby se nám podařilo do roku 2017 vybudovat první jadernou elektrárnu“, okomentoval plány ostrovní země ministr.

Reuters uvádí, že na rozdíl například od Spojených arabských emirátů mohou na triumfální cestě Bahrajnu do jaderného klubu vyvstat vážné překážky. Jednou je nedostatek financí, který je však řešitelný úvěrem. Podstatně více může projekt poškodit rozkol v parlamentu země – je rozdělen na šíitskou a sunnitskou frakci, jeho členy je také mnoho nezávislých poslanců. Každá z těchto stran je sto využít situace a na rázném tepání nebezpečnosti jaderné energie nasbírat politické body.

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..