jaderná energie - V letech 2019-2020 budou v USA pravděpodobně podány první žádosti o prodloužení doby provozu jaderných elektráren na 80 let - Ve světě (nain mail point) 1
Noční záběr na elektrárnu Nine Mile Point na břehu jezera Ontario. Jedná se o první generaci amerických jaderných elektráren, byla spuštěna v roce 1969. Nejspíš ještě dlouho sloužit bude – doba provozu může být prodloužena až o 20 let.

Soudě podle současných trendů a odhadů budou američtí provozovatelé jaderných elektráren žádat kontrolní orgány státu o prodloužení doby provozu fungujících jaderných energobloků na 80 let.

V současné době již řada soukromých společností a vládních organizací ve Spojených státech zahájila vědecko-výzkumné práce, na jejímž základě mají regulátoři rozhodnout, zda je prodloužení provozní doby bezpečné. Mají trvat přibližně pět let, po kterých vydají všechny angažované organizace seznam doporučení, týkající se možného prodloužení.

První žádosti na již druhé 20-leté prodloužení (tedy celkově z původních 40 let na 80 let) nejspíš podají jaderná elektrárna Ginna (stát New York) a jeden z bloků elektrárny Nine Mile Point (taktéž stát New York). V obou případech se jedná o elektrárny, které fungují již od počátku 70. let.

Zdroj: Atominfo.ru

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..