JE Temelín se letos v návštěvnosti daří skvěle - padl další rekord v počtu lidí, které elektrárna zaujala natolik, že se přijeli podívat osobně.
JE Temelín se letos v návštěvnosti daří skvěle – padl další rekord v počtu lidí, které elektrárna zaujala natolik, že se přijeli podívat osobně.

Temelínskou jadernou elektrárnu navštívil za letošních deset měsíců rekordních 29 382 lidí. Mluvčí elektrárny Marek Sviták řekl v úterý agentuře Mediafax, že do konce roku návštěvnost poprvé od roku 1991 přesáhne 30 tisíc.

Dosud nejvíce návštěvníků přijelo na Temelín před dvěma lety, tehdy to bylo 28 914 lidí.

„Za deset letošních měsíců jsme již tento rekord překonali o 437 lidí. Máme před sebou ještě dva měsíce, během kterých očekáváme asi dva a půl tisíce lidí. Letošní návštěvnost tak poprvé od roku 1991 přesáhne více než třicet tisíc zájemců,“ říká Sviták.

„Podle objednaných návštěv přivítáme jubilejního třicetitisícího návštěvníka v první polovině listopadu. Dostane od nás drobné dárky, mimo jiné publikaci vydanou 10. výročí provozu elektrárny, které oslavila v říjnu,“ doplňuje vedoucí informačního centra Jana Gribbinová.

Od roku 1991 navštívilo prostřednictvím Informačního centra JE Temelín 391 014 návštěvníků, ze kterých bylo 24 225 (6,19 procenta) zahraničních.

Zdroj: Mediafax

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..