roku. Právě tehdy byly podepsány smlouvy na jaderné bloky, které se mohou stát zlatým dolem pro místní dodavatele.
Ruský premiér Vladimír Putin a jeho indický protějšek Manmohan Singh na oficiální návštěvě ruské delegace v březnu letošního roku. Právě tehdy byly podepsány smlouvy na jaderné bloky, které se mohou stát zlatým dolem pro místní dodavatele.

Jak už Atominfo.cz několikrát uvádělo, Indové, kterým má Rusko postavit až šestnáct jaderných bloků, dosáhly významných úspěchů při vyjednávání podmínek pro lokalizaci výroby, neboli zapojení místních dodavatelů. Nyní přechází Rosatom od slov k činům — v  příštím roce mají začít jednání o konkrétních zakázkách. Pro ruskou agenturu Interfax to řekl šéf Rosatomu Sergej Kirijenko. Jako potenciální partnery uvažují Rusové několik velkých indických korporací.

«Letos budeme vybírat partnery a v příštím roce už přijmeme konkrétní rozhodnutí a začneme zadávat zakázky na široké spektrum zařízení a součástek pro jaderné elektrárny», řekl šéf Rosatomu.

Jednou z podmínek indické strany při uzavírání smluv na stavbu nových jaderných bloků byla právě spolupráce s místními firmami. Tím se povedlo mimo jiné výrazně snížit jejich cenu.

Související články: Cena EPR reaktorů pro Indii byla snížena na polovinu

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..