Čistá energie je hlavním firemním heslem Arevy. Jaderný gigant letos skončí ve slušném plusu.
Čistá energie je hlavním firemním heslem Arevy. Jaderný gigant letos skončí ve slušném plusu.

Energetická společnost Areva dosáhla ve třetím čtvrtletí letošního roku příjmu 2,011 miliardy eur (zhruba 49,3 miliardy korun), což je meziročně o 6,1 procenta více.

Za prvních devět měsíců letošního roku pak konsolidované zisky Arevy činí už 6,168 miliardy eur (151,3 miliardy korun). To je ve srovnání se stejným obdobím roku 2009 o 6,3 procenta více.

Hlavními hnacími motory růstu tržeb byly obchodní skupiny Reactors & Services Business Group a Back End Business Group s růstem 11,5 procenta, respektive 7,1 procenta. Pohyby směnných kurzů měly v daném období kladný dopad ve výši 82 milionů eur (dvě miliardy korun), zatímco změny ve struktuře skupiny měly jen nepatrný dopad.

Hodnota dosud nevyřízených objednávek v rámci skupiny k 30. září 2010 dosahovala 42,7 miliardy eur (1,05 bilionu korun), což v porovnání s hodnotou z 30. září 2009 představuje nárůst o 2,2 procenta.

Areva dodává řešení pro výrobu elektrické energie bez emisí oxidu uhličitého. Jako globální lídr v jaderném sektoru poskytuje Areva integrovanou nabídku, která pokrývá každý stupeň palivového cyklu, design a konstrukci reaktoru a souvisejících služeb.

Skupina také rozvíjí oblast obnovitelných zdrojů energie – větrné, solární, bioenergetické a vodní. Jejím cílem je stát se do konce roku 2012 jednou ze tří největších společností v tomto sektoru. V současnosti pro skupinu pracuje 48 tisíc zaměstnanců. Areva je jedním z uchazečů v tendru o dostavbu jaderné elektrárny Temelín.

Zdroj: e15.cz

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..