jaderná energie - Na čínské jaderné elektrárně došlo k menší havárii s únikem radioaktivní vody do vnitřních prostor - Ve světě (guangdong power plant) 1
Jaderná elektrárna Guangdong (Daya Bay).

Havárie stupně 1 podle škály INES („anomálie mimo rámec běžného provozu“) se stala na čínské jaderné elektrárně Guangdong. Uvedl to list South China Morning Post s odvoláním na vedení elektrárny. Několik její pracovníků dostalo zvýšené dávky záření. Noviny neuvedly ani počet poškozených, ani přesné velikosti dávek, jen že „dávky záření jsou srovnatelné s celkovou dávkou, kterou dostane pacient na dvou rentgenových vyšetřeních plic“, což lze například podle informací portálu Radiology.info odhadnout na 0,2 mikrosieverty.

Samotná nehoda se stala před více než třemi týdny, 23. září. Na potrubí prvního obvodu vznikla trhlina, kterou vytekla radioaktivní voda. Mimo reaktorovou budovu se však nedostala.

Tento incident není první nehodou na elektrárně, která dostála 1. stupni INES – letos 23. března došlo k porušení schránky palivových článků, což vedlo ke zvýšení radioaktivních izotopů jódu a vzácných plynů v prvním obvodě.

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..