Plynový tanker GDF Suez. Francouzský plynárenský obr se pouští do jaderných technologií.
Plynový tanker GDF Suez. Francouzský plynárenský obr se pouští do jaderných technologií.

O spolupráci v oblasti jaderné energie začaly vyjednávat společnosti GDF Suez aAreva. Energetická firma GDF Suez hodlá podle informací francouzského deníku Les Echos podepsat memorandum o porozumění s francouzskou Arevou a japonským Mitsubishi na vývoji středně výkonného jaderného reaktoru Atmea.

Jednání neprobíhají poprvé. Počátkem letošního roku již byly GDF Suez a Areva dohodě velmi blízko, nicméně tehdy jednání přerušil zásah EDF. Společnost EDF byla totiž dlouho považována za hlavního francouzského hráče na poli jaderné energie. Od té doby se však situace změnila a stát dal zelenou i GDF Suez.

Už počátkem letošního roku firma GDF Suez požádala stát, aby mohla postavit reaktor Atmea v údolí Rho^ny s tím, že bude zprovozněn těsně po roce 2020. Stavba reaktoru na francouzském území je totiž nezbytná pro získávání zahraničních zakázek. Podepsáním memoranda o porozumění se bude moci více zapojit do detailní koncepce reaktoru Atmea, který je společným podnikem Arevy a Mitsubishi od roku 2007.

Zdroj: Euro s odkázem na LES ECHOES

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..