Anne Lauvergeonová a Che Yu, předseda CGNPC, jako hlavní aktéři nové dohody. V pozadí političtí činitelé - francouzský prezident Nicolas Sarkozy a předseda KS Číny Hu Jintao.
Anne Lauvergeonová a He Yu, předseda CGNPC, jako hlavní aktéři nové dohody. V pozadí političtí činitelé – francouzský prezident Nicolas Sarkozy a předseda KS Číny Hu Jintao.

U příležitosti státní návštěvy čínského prezidenta Chu Ťin-tchaa v Paříži podepsala AREVA 4. listopadu v přítomnosti francouzských a čínských předních představitelů důležité dohody se svými dvěma strategickými partnery, China Guangdong Nuclear Power Corp (CGNPC) a China National Nuclear Corporation (CNNC).

Anne Lauvergeonová, generální ředitelka společnosti AREVA, a Che Yu, předseda společnosti CGNPC, podepsali dlouhodobou smlouvu v hodnotě 3,5 miliardy dolarů na dodávku 20 000 tun uranu po dobu deseti let. Sun Qin, prezident společnosti CNNC, podepsal s Anne Lauvergeonovou dohodu o spolupráci v oblasti zpracování použitého paliva a recyklaci. Tento dokument je posledním krokem před podepsáním obchodní smlouvy. Úřady obou zemí vydaly v prosinci 2009 společné prohlášení, které opravňuje společnosti CNNC a AREVA k zahájení podrobnějších vyjednávání. Kromě toho AREVA a CNNC vytvořily 50/50 podnik, CAST (CNNC AREVA Shanghai Tubing Co.), který bude vyrábět a dodávat na trh zirkonové trubky určené k zhotovení palivových souborů. Továrna, která je umístěna v Šanghaji, bude spuštěna na konci roku 2012.

Anne Lauvergeon: “Tyto dohody jsou pro nás velice významné. Představují nový stupeň AREVY ve vtazích se svými čínskými partnery. Díky svému integrovanému modelu AREVA posiluje své vazby s nejlepšími společnostmi zabývající se jadernou energií v zemi, CGNPC a CNNC, a upevňuje své strategické pozice na největším jaderném trhu na světě.“

Zdroj: www.allforpower.cz

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..