Nebýt toho, že jde o dopravu radioaktivních materiálů, byly by případy opilosti amerických dopravců během služby úsměvné. Jedinou potěšující zprávou je, že zatím nebyl zaznamenán jediný případ řízení v opilosti.
Nebýt toho, že jde o dopravu radioaktivních materiálů, byly by případy opilosti amerických dopravců během služby úsměvné. Jedinou potěšující zprávou je, že zatím nebyl zaznamenán jediný případ řízení v opilosti.

Úředníci amerického ministerstva energetiky jsou vážně znepokojeni ohrožením vnitřní bezpečnosti země. Zjistili totiž, že se vyskytuje mnoho případů, kdy pracovníci oddělení, odpovídajícího za dopravu radioaktivních materiálů v rámci USA, holdují alkoholu během služby. Uvedl to v úterý americký list Washington Post.

Podle zprávy, kterou ministerstvo uveřejnilo, v letech 2007 až 2009 došlo k 16 případům, kdy byli pracovníci Národní správy USA pro jadernou bezpečnost (NNSA) viděni v opilosti, přičemž ve dvou z nich šlo o několikadenní služební úkoly, kdy přespávali v hotelích a povinně vystavovali ochranku u automobilů s radioaktivním nákladem. Teoreticky tak mohlo dojít k přímému ohrožení okolí. „Trestný rejstřík“ pracovníků NNSA obsahuje i konflikty s policií a dokonce „procházku“ z baru na nejbližší policejní stanici v poutech.

„Takové incidenty, související s požíváním alkoholu (našimi pracovníky, pozn. red.)  …. svědčí, že pracovní disciplína na tomto úřadě, jehož účelem je zajištění národní bezpečnosti ve velmi důležité a citlivé oblasti, má četná slabá místa“, uvádí zpráva.

Na obhajobu svých kolegů jeden z představitelů NNSA Damien LaVera namítnul, že za celou dobu fungování Státní služby pro zajištění bezpečné dopravy jaderných materiálů (OST) nebyl zaznamenán jediný případ úmrtí pracovníka, související s jeho službou, a ani jeden případ úniku radioaktivních látek, což svědčí o vysoké profesionální úrovni jeho personálu.

Zřejmě na jejich omluvu také zdůraznil, že v nestřízlivém stavu ještě nikdy žádný z pracovníků služby nesedl za volant. Nebo to přinejmenším nebylo zaregistrováno.

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..