ASME, jeden z vrchních "hlídačů" technologických norem, se obrátil na čínské výrobce s výzvou k přijetí jejich standardů. Zřejmě už jsou natolik významní pro dodávky jaderných zařízení, že nad odlišnostmi čínských výrobců od evropských a světových již nejde mávnout rukou.
ASME, jeden z vrchních „hlídačů“ technologických norem, se obrátil na čínské výrobce s výzvou k přijetí jejich standardů. Zřejmě už jsou natolik významní pro dodávky jaderných zařízení, že nad odlišnostmi čínských výrobců od evropských a světových již nejde mávnout rukou.

ASME (Americká organizace inženýrů a techniků) vyzvala čínské výrobce strojírenských zařízení pro jaderné elektrárny k co nejrychlejšímu přijetí její standardů práce, uznávaných mezinárodně. Představitelé společnosti zdůraznili, že Japonsko a Jižní Korea již normy ASME ve své výrobě dodržují.
Čínský jaderný trh je velmi pestrý, v zemi fungují jaderné elektrárny, postavené podle ruských, francouzských a kanadských projektů, což činí velké problémy kontrolním orgánům (Češi znají podobné problémy z Temelína, kde spolu fungují ruská technika a americké řídicí systémy). Čína má i vlastní standardy jaderného strojírenství G&G, které však sama uznává za zastaralé.

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..