Jaderná elektrárna v Búšehru. Zatímco v srpnu bylo palivo na elektrárnu pouze dopraveno, v nejbližších dnech má začít jeho vkládání do aktivní zóny.
Jaderná elektrárna v Búšehru. Zatímco v srpnu bylo palivo na elektrárnu pouze dopraveno, v nejbližších dnech má začít jeho vkládání do aktivní zóny. Jedná se o podstatně významnější krok, než bylo široce medializované dopravení článků do prostorů elektrárny.

Vkládání paliva do aktivní zóny reaktoru prvního energobloku jaderné elektrárny v Búšehru začne v nejbližších dnech, píše list Tehran Times s odvoláním na prezidenta íránské jaderné korporace AEIO Alího Akbara Salehího. Před samotným vkládáním musí ještě proběhnout kompletní vyčištění prvního obvodu, poté je možné přikročit k instalaci palivových článků, osvětlil Sálehí plán celé operace.

Připomeňme, že prvních 163 palivových článků bylo do reaktorového oddělení dopraveno 21. srpna. (viz článek http://atominfo.cz/2010/08/pravda-o-busehru-co-se-tam-ve-skutecnosti-deje/ ). Fyzické spuštění bloku Búšehr-1 by mělo přijít do konce letošního roku.  Při bezproblémovém průběhu je možné, že už v prosinci dojde i k energetickému spuštění.

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..