Nový japonský koncern má za úkol vybojovat Zemi vycházejícího Slunce místo na světové jaderné aréně. Japonské firmy se už účastnily mnoha tendrů na jaderné elektrárny, nyní se sjednotily.
Nový japonský koncern má za úkol vybojovat Zemi vycházejícího Slunce místo na světové jaderné aréně. Japonské firmy se už účastnily mnoha tendrů na jaderné elektrárny, nyní se sjednotily. Zdroj: jmm-comics.com

Společnost „International Nuclear Energy Development of Japan Co., Ltd.“ (JINED) je novou vlajkovou lodí jaderných technologií Země vycházejícího Slunce, která má bojovat o zakázky v zahraničí.

Spolumajiteli JINED se stalo 13 čelních japonských společností, a to devět energetických, tři vývojáře reaktorových technologií a společnost, spravující distribuční síť. První úkol, který čerstvě zrozený bojovník má před sebou, je získat zakázky na stavbu jaderných elektráren ve Vietnamu.

22. října prezident JINED Ičiro Takekuro, který v rámci konsorcia reprezentuje firmu TEPCO, podepsal první nařízení pro pracovníky společnosti. V tom mimo jiné zdůraznil, že je potřeba připravit „co nejlepší projekty (pro zahraniční uchazeče), které budou obsahovat všechny výdobytky, zkušenosti a know-how, které za uplynulých 50 let Japonsko získalo v takových oblastech, jako jsou reaktorové a palivové technologie.

JINED začala svou činnost pozitivně – vedení přijalo etický kodex, podle kterého je hlavní zásadou firmy kultura bezpečnosti a „tři S“ – „safety, security and safeguards“. Bere si za cíl rychle se přizpůsobovat požadavkům zákazníků a splnit očekávání svých akcionářů a celé japonské společnosti.

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..