Úterý, 27 října
Shadow

Kabely pro Mochovce bude dělat francouzský Nexans, instalace začne příští rok

Boční pohled na jadernou elektrárnu Mochovce. Nyní už má i dodavatele kabelů.
Boční pohled na jadernou elektrárnu Mochovce. Nyní už má i dodavatele kabelů.

Zakázku na kabely elektrického vedení pro slovenskou jadernou elektrárnu Mochovce získal Nexans, mezinárodní koncern s převažujícím francouzským živlem. Jedná se o 5000 kilometrů specializovaných nízkonapěťových, systémů kontroly a instrumentace pro Mochovce 3 a 4. Hodnota smlouvy činí 20 milionů eur. Vyrábí Nexans ve Francii v okrese Mehun-sur-Yèvre. Instalace nového vedení začne v lednu příštího roku a bude trvat 12 měsíců.

Kabely pro Mochovce jsou takzvaného K3 typu, který byl navržen speciálně pro jaderné elektrárny. Jsou dimenzovány na velké teploty a odolné vůči požárům. Materiály, z nichž jsou vyráběné, patří mezi takzvané bezhalogenové, což znamená, že pokud přece jen hořet začnou, neuvolňují přitom žádné nebezpečné halogenuhlovodíky (na rozdíl například od běžně užívaných polymerních materiálů typu PVC).

Slovensko obnovilo práci na dvou 440-megawattových tlakovodních reaktorech před dvěma lety. Tyto jednotky by měly zahájit provoz v letech 2012, resp. 2013. Hlavním dodavatelem je vlastník Slovenských elektráren, italská společnost Enel Italy.

Zdroj: www.neimagazine.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..